Dom Kereta

Przykładem dziwnego domu w Polsce jest Dom Kereta. Ten dom znajduje się w Warszawie, w dzielnicy Wola. Jego niezwykłość polega na jego rozmiarze, a dokładniej szerokości. Działka, na której został wybudowany ten dom w najszerszym miejscu ma 152 centymetry, zaś w najwęższym 92 centymetry. Dom zmieścił się między dwoma blokami. Można nawet rzec, że został pomiędzy nie „wsadzony”.

Autorem i projektantem Domu Kereta jest Jakub Szczęsny, który twierdzi, że w tak wąskim domu da się normalnie żyć. Nie jest to więc jedynie instalacja artystyczna, mająca na celu zadziwienie widza. Jest to w pełni funkcjonalny obiekt mieszkalny, który posiada nawet wycieraczkę oraz lodówkę. Dom posiada własną stronę internetową oraz możliwe jest jego zwiedzanie. Nazwa domu wzięła się od ambasadora projektu, którym jest izraelski pisarz Etgar Keret. Dlaczego właśnie Keret? Ponieważ powiedział, że chciałby zamieszkać na chwilę w Warszawie – mieście w którym poznali się jego rodzice.

Dom niestety jest tylko instalacją tymczasową i ma istnieć zaledwie przez cztery lata, jednak Etgar Keret już spędził w nim swoją pierwszą noc.

Architekt Toruń - PRAPA http://viacon.pl/pl/geosiatki-do-stabilizacji-gruntu www.12blot.pl