Dom muchomor

Dom w kształcie przypominającym muchomora, a właściwe grupę wyrastających obok siebie grzybów, znajduje się w Perinton w stanie Nowy Jork. Został stworzony pomiędzy 1970, a 1972 rokiem przez parę artystów Roberta i Marquerite Antell.

Cały obiekt posiada niespełna 390 metrów kwadratowych powierzchni i znajduje się na zalesionym terenie Powder Mills Park. Kompleks mieszkalny tworzy łącznie pięć grzybów, a właściwie ich kapelusze.

Każdy z nich jest pomalowany na kolor brązowy i znajduje się na wysokości od 4 do 6 metrów nad ziemią. Każdy jest okrągły, a ściany na około zbudowane są z okien, dzięki czemu uzyskano możliwość oglądania krajobrazu w perspektywie 360 stopni.

Jeden z grzybów mieszkalnych przystosowany jest jako salon, drugi jako kuchnia, trzeci i czwarty to sypialnie, zaś piąty jest w pół otwarty i może służyć jako taras. Dom posiada łącznie trzy sypialnie i trzy łazienki.

Ostatni raz dom został sprzedany w lutym 2012 roku za 799 990 dolarów i nie osiągnął ceny minimalnej 1100000 dolarów, za jaką chciał go sprzedać ówczesny właściciel. Dom jest dość słynny.

Był prezentowany w amerykańskiej telewizji oraz w książkach.

zarządcy nieruchomości wrocław meble na wymiar nowy sącz www.bicykl.kolobrzeg.pl