Pałac bąbelków

Dziesięć kilometrów od Cannes, we francuskiej miejscowości Théoule-sur-Mer, znajduje się „Palais Bulles”. Jest to rezydencja powstała w 1989 roku, w swoim kształcie przypominająca bąbelki – jeden na drugim, piętrzące się i nachodzące na siebie.

Projektantem tego domu jest Antti Lovag. Rezydencja została zaprojektowana jako miejsce niezliczonych bankietów i mniej oficjalnych imprez, dla projektanta i właściciela marki Pierre’a Cardini.

Cała budowla ma 1200 metrów kwadratowych, a teren na której się znajduje, wraz z ogrodami posiada 8500 metrów kwadratowych. Można tam odnaleźć amfiteatr na 500 miejsc, panoramiczny salon, recepcję, baseny i 10 apartamentów.

Wisienką na torcie jest 10 sypialni urządzonych w różnych stylach i aranżacjach, przez znamienitych projektantów takich jak: Patrice Breteau, Jerome Tisserand Daniel You, François Chauvin, Gerard Cloarec. W całej rezydencji znajduje się 28 pokoi w kształcie baniek mydlanych.

Z uwagi na ich kształt, na ścianach nie odnajdziemy obrazów, za to doszukamy się puchatych dywanów. Nie tylko sama budowla szokuje.

Niebywałe są także widoki z jej okien i ogrodów. Z jednej strony Morze Śródziemne, a z drugiej czerwone klify Esterel.

gazomierz g 40 http://www.prapa.pl