Dom ślizgawka

Japońskie studio LEVEL Architects, zaprojektowało i wybudowało dom ślizgawkę w Meguro-ku – obszarze administracyjnym Tokio. Dom posiada trzy piętra, które usytuowane są w jego centralnej części. Wokół zaś zbudowane są schody i ślizgawki łączące ze sobą każde piętro. Cały budynek ma 164 metry kwadratowe powierzchni użytkowej.

Na wyższe poziomy możliwe jest wchodzenie po schodach. Schodzenie możliwe jest na dwa sposoby: schodami, lub ślizgawką. Każde piętro ma dwa wejście. Jedno do którego można wejść po schodach, i w którym zastosowano standardowe drzwi oraz drugie wejście wychodzące ze ślizgawki, znajdującej się po przeciwległej stronie schodów.

W tym drugim przypadku zastosowano drzwi, które nie otwierają się w sposób standardowy – przypominają wielkie włazy, albo okna. Z zewnątrz dom nie wygląda aż tak wyjątkowo, chociaż można dostrzec jego obłe kształty. Cały dom, zarówno wewnątrz, jak i z zewnątrz, pomalowany jest na jasne, białe barwy. Z uwagi na to, że korytarz ślizgawkowo-schodowy znajduje się wokół domu, zastosowano duże okna w dachu oraz wykorzystano przestrzenie pod ślizgawką i schodami, aby dostarczać do środka dostateczną ilość światła dziennego.

Przestrzeń płaska na ślizgawkach również została zagospodarowana – na regały i organizery.

https://tumieszkamy.pl/zarzadzanie-nieruchomosciami-bydgoszcz tanie mieszkania poznan plewiska