Dom ze stali w USA

Dawniej nasi przodkowie budowali swoje schronienia z kamienia, drewna, czy innej roślinności. Współcześnie do tego celu wykorzystujemy beton, lub suporeks. Ale istnieją także inne, miej znane i mniej chętnie wykorzystywane surowce budowalne. Przykładem może być tutaj dom wykonany ze stali.

Na taki pomysł wpadł Robert Bruno, który w 1974 roku ukończył swój projekt domu wykonanego z tego materiału. Dom ten położony jest w mieście Lubbock w stanie Texas. Dom ze stali to ciekawa alternatywa dla tradycyjnego budownictwa. Jednak jest to alternatywa dość mało praktyczna.

Przede wszystkim do wykonania domu potrzebne było aż 110 ton blachy. Proces tworzenia domu trwał bardzo długo – ponad dwadzieścia lat. Jednak dom w Lubbock bez wątpienia zadziwia swoim kształtem, który niektórym może przypominać świnię. Jego niebywałym plusem jest położenie.

Widoki z okien rozpościerają się na piękne krajobrazy. Wykończenie domu jest równie zadziwiające – wykonane z dbałością o każdy detal. Na uwagę na pewno zasługują przepiękne, drewniane schody oraz witrażowe szyby okienne. Stalowy dom w stanie Texas to bez wątpienia zadziwiająca możliwość mieszkaniowa – nie dla każdego.

gazomierz g6 https://hydrauliq.pl/ www.helenakowalik.pl