Baśniowy dom nad szwedzkim jeziorem w Övre Gla

Pośród dziwnych, a zarazem fascynujących domów istnieje wiele takich, które są fantazyjne, a nawet baśniowe. Do nich należy bez wątpienia leśny dom położony nad szwedzkim jeziorem w Övre Gla.

Historia tego domu sięga 1800 roku. Z uwagi na fakt, że nad brzegiem jeziora Övre Gla, w naturalnym rezerwacie przyrody Glaskogen w Szwecji, funkcjonuje zakaz budowy nowych budynków, do istniejącego już obiektu dobudowano jedynie część.

Całość wykonana jest z drewna sosnowego. Wewnętrzne ściany pokryte zostały skórą reniferów, która stanowi nie tylko piękne wykończenie wnętrza, ale również doskonałą izolację.

W całym domu dominują naturalne surowce, które zostały przełamane nowoczesnymi dodatkami: designerskimi krzesłami, lampami oraz innymi meblami i elementami wyposażenia wnętrz. Ten dom nad brzegiem szwedzkiego jeziora to miejsce baśniowe, które zadziwia swoją naturalnością i położeniem, a dodatkowo daje możliwość odpoczywania w prawdziwie naturalnych warunkach, nie tracąc przy tym kontaktu z rzeczywistością.

https://www.dekarbud.pl/