Dom typOwy, czyli życie w okręgu
Architektura nie musi być sztampowa, ale przy okazji może też spełniać wymogi ekologii i energooszczędności. Coraz więcej osób chce dziś żyć ekologicznie, więc warunki mieszkaniowe także chcą dostosować do takich standardów.
Autorzy filmów dokumentalnych o polskiej architekturze – Katarzyna i Tomasz Baronowie, postanowili, że pójdą pod prąd i zamieszkają w nietypowym domu. Najpierw jednak musieli go zbudować, a cały proces udokumentowali na taśmie filmowej.
Ich celem było promowanie taniej, ekologicznej architektury opartej o wszechstronne wykorzystanie komponentów drewnianych. Dla uzyskania optymalnych efektów twórca projektu, architekt Robert Konieczny, wysunął odważną koncepcję zbudowania domu na planie koła.
Okazało się to strzałem w dziesiątkę, albowiem okrągłe kształty potrafią się najlepiej wpasować w przestrzeń o dowolnym układzie. Zaczęło się od makiet, rysunków oraz komputerowych symulacji.
Skończyło się na domu, który swoim charakterem wyróżnia się szczególnie na tle innych obiektów jednorodzinnych.
Domy na kredyt i mieszkania z ogródkiem Plewiska z rynku pierwotnego domy w centrum gdańska
Polecane artykuły
Ćwiczenia dla kobiet w ciąży
Ciąża to szczególny czas dla każdej kobiety. W tym czasie przyszła mama musi dbać nie tylko o zdrowie swoje, ale także jej nienarodzonego dziecka. Jest to więc czas zmiany różnego rodzaju nawyków i przyzwyczajeń, m. in. żywieniowych. Czy jednak należy także modyfikować te związane z aktywnością fiz
Dom ślizgawka
Japońskie studio LEVEL Architects, zaprojektowało i wybudowało dom ślizgawkę w Meguro-ku – obszarze administracyjnym Tokio. Dom posiada trzy piętra, które usytuowane są w jego centralnej części. Wokół zaś zbudowane są schody i ślizgawki łączące ze sobą każde piętro. Cały budynek ma 164 metry kwadra