Zdrowo znaczy aktywnie

Zdrowy tryb życia, to także aktywny tryb życia. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza, że we współczesnym świecie, ludzie większość czasu spędzają w pozycji siedzącej, wpatrując się godzinami w ekran komputera, co zresztą nie służy ani naszym oczom, ani też dobrej kondycji kręgosłupa.

Bierny wypoczynek jest dobry dla osób, które dosyć ciężko pracują fizycznie. Wszyscy ci, których profesja wymaga raczej tężyzny umysłowej, niż fizycznej, powinni spędzać wolny czas w ruchu, najlepiej na świeżym powietrzu.

Nie musi być to od razy intensywny wysiłek, wystarczy spacer po spokojnej okolicy, czy też dłuższe wyprowadzenie psa. Z pewnością takie przebywanie na świeżym powietrzu znakomicie dotleni nasz organizm, a także pozytywnie wpłynie na uwalnianie hormonów szczęścia, takich jak endorfiny, czy też serotonina.

Odczujemy to w ogólnej poprawie nastroju, większej zdolności koncentracji, rozładowaniu napięcia mięśniowego, czy też lepszym, bardziej jakościowym śnie. Świetnym pomysłem na zdrowe, przyjemne i aktywne spędzanie czasu wolnego jest także zorganizowanie małej wycieczki rowerowej po swojej okolicy.

www.poloniusz.org