Higiena makijażu permanentnego

Choć dla wielu z nas to nie do pomyślenia, istnieje szerokie grono osób, które do kwestii dbałości o higienę odnoszą się w dość lekceważący sposób. Trudno uznać tę sprawę za problemową, jeśli swoimi działaniami narażają na uszczerbek tylko własne zdrowie czy bezpieczeństwo.

Jeśli jednak planujesz zabieg u linergistki, masz prawo wymagać od niej, by przestrzegała podstawowych zasad higieny. Zabieg u specjalistki od makijażu permanentnego znacznie różni się od wizyty w zwyczajnym salonie kosmetycznym.

Należy więc pamiętać, że profesjonalistka powinna w tej sytuacji korzystać tylko i wyłącznie ze zdezynfekowanych narzędzi. Nie dotyczy to końcówek, które wbijają się w skórę – te zawsze powinny być jednorazowe! Przed rozpoczęciem pracy, zdezynfekowane powinny zostać nie tylko narzędzia, ale również fragment skóry, na której będzie pracować.

Ze względu na pewną inwazyjność zabiegu, linergistka powinna zadbać nie tylko o ciebie i swój sprzęt, ale również o własne wyposażenie. Niezbędnym elementem jej stroju jest maseczka na twarz.

Nie powinna także przystępować do pracy, jeśli na ręce nie założy jednorazowych rękawiczek. Pamiętaj, że masz prawo wymagać spełnienia wszystkich tych warunków.

W razie ich zignorowania, zamiast ryzykować własnym zdrowiem, lepiej jest zrezygnować z zabiegu.

https://idealbeauty.pl/oferta/zabiegi-kosmetologiczne-warszawa/termolifting-zaffiro-warszawa/ makijaż ślubny w Białymstoku