Ćwiczenia dla kobiet w ciąży

Ciąża to szczególny czas dla każdej kobiety. W tym czasie przyszła mama musi dbać nie tylko o zdrowie swoje, ale także jej nienarodzonego dziecka. Jest to więc czas zmiany różnego rodzaju nawyków i przyzwyczajeń, m.

in. żywieniowych. Czy jednak należy także modyfikować te związane z aktywnością fizyczną? A może w ciąży najlepiej zupełnie zrezygnować ze sportów? Jeżeli nasza ciąża nie jest zagrożona, a my czujemy się dobrze – na pewno nie musimy zaprzestawać treningów.

Warto jednak w pewnym stopniu dostosować je do tego szczególnego czasu. Dobrym pomysłem będzie, np. skupienie się na tych partiach mięśni, których wzmocnienie ułatwi nam poród.

Coraz więcej klubów fitness przygotowuje oferty specjalnie dla przyszłych mam – jeśli mamy taką możliwość skorzystajmy więc z pomocy profesjonalistów. Są jednak dyscypliny, których kobiety w ciąży zdecydowanie powinny unikać. Są to m.

in. sporty związane z silnymi wstrząsami, tj. jazda konna.

Dobrze też w czasie ciąży zrezygnować z jazdy na nartach bądź surfingu – łatwo w nich bowiem o niebezpieczną dla matki i dziecka kontuzję.

Projektowanie wnętrz w Grodzisku Mazowieckim wspomaganie odchudzania dzieciece.chorobyswiata.com.pl