Co jeść przed zawodami?

Często osoby, które zaczynają swoją przygodę z bieganiem dla zabawy, rekreacji i poprawienia stanu zdrowia, po jakimś czasie za cel stawiają sobie wzięcie udziału w zawodach. Wystartowanie w maratonie bądź półmaratonie to jednak dla organizmu ogromny wysiłek. Dlatego też w przygotowaniach należy uwzględnić nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale także odpowiednią dietę. W takim razie co powinno się jeść przed zawodami? Najlepiej trzymać się tu sprawdzonych metod, obowiązujących przed każdym treningiem biegowym.

Istotne jest przede wszystkim dostarczenie organizmowi sporej ilości węglowodanów, aby podczas biegu czerpać energię z nich oraz zgromadzonego w mięśniach glikogenu. Najskuteczniejszym sposobem jest sprawdzenie, po jakim posiłku mamy największą wytrzymałość i właśnie to zjeść przed startem w zawodach. Na pewno jednak warto zrezygnować z potraw ciężkostrawnych, np. z dodatkiem biała zwierzęcego.

Lepiej nie jeść też produktów pełnoziarnistych, ponieważ zawarty w nich błonnik może wywołać nieprzyjemne dolegliwości żołądkowe.

http://www.formeds.com.pl/poradnik/artykuly hurtmedyczny.pl www.teatrpolonistyki-uw.pl