Ziele bratka lekarskiego

Bratek lekarski występuje również pod nazwą fiołek trójbarwny. Należy do najlepiej rozpoznanych i najskuteczniejszych elementów terapii w ziołolecznictwie.

Nadal jest on stosowany i polecany zarówno przez zielarzy, jak i lekarzy dyplomowanych. Bez problemu kupimy w zielarni herbatkę opartą o bratka.

Jej spożywanie działa oczyszczająco na organizm, przyczynia się do usuwania toksyn z krwiobiegu. Ma działanie moczopędne, więc może być pomocny w zaburzeniach pracy pęcherza moczowego i tym samym wspomaga także usuwanie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii.

Doskonale usuwa zanieczyszczenia dróg moczowych, przynosi ulgę w zaburzeniach pracy nerek. Bratek zawiera spore ilości naturalnych środków przeciwbólowych – salicylanów oraz flawonoidów.

Dlatego właśnie kompresy maczane w naparze należy przykładać do miejsc obolałych oraz dotkniętych stanami zapalnymi. Bioflawonoidy zawarte w fiołku trójbarwnym uszczelniają ścianki naczyń włosowatych, równocześnie poprawiając przyswajalność witaminy C, która jest ważnym przeciwutleniaczem.

maszyna do wyrabiania lodów www.polskieczesci.pl