Uprawy ekologiczne a rynek zielarski

Dodatkowy czynnik, który podnosi walory produktów zielarskich i wzmaga zainteresowanie nimi, to różnego rodzaju certyfikaty i oznaczenia potwierdzające ekologiczny charakter upraw. Coraz więcej producentów herbatek ziołowych oraz wielu innych wyrobów opartych o te naturalne surowce ubiega się o takie dokumenty. Przyczyn jest kilka.

Wiele z nich można znaleźć na polskim rynku. Szereg konsumentów zwraca dziś uwagę na to, czy towary przez nich kupowane wpisują się w ekologiczne trendy. Dotyczy to żywności, odzieży i również ziół.

Mając do wyboru herbatkę z certyfikatem potwierdzającym uprawę przyjazną naturze lub taką, która go nie posiada – wybiorą pierwszą. Nawet wówczas, gdy będą musieli za nią drożej zapłacić, a zwykle jest to konieczne. Wzrost znaczenia ekologii przełożył się również na asortyment sklepów zielarskich, które chętniej niż kiedyś eksponują ekologiczny charakter swojej oferty.

Symbol zielonego liścia pojawia się bardzo często i ma zarówno wartość informacyjną, jak i marketingową. Na ile ta ekologia w opisie podnosi faktyczne walory herbatek – to kwestia dyskusyjna.

Hydrauliq.pl malaria.org.pl