Pyszne i aromatyczne zupy

Zupy to sztandarowe dania polskiej kuchni. Jemy je namiętnie. Nieraz nie wyobrażamy sobie obiadu bez pysznej, aromatycznej zupy. Są osoby, które mówić – Jak chce mi się pić, to napiję się wody.

Po co mi zupa? Ale to zdecydowana mniejszość. Zupy królują w polskiej kuchni! Jedzenie zup to zwyczaj, który niekoniecznie rozumiany jest w krajach Europy południowej. Tak gdzie jest gorąco, zupy wypierane są prze chłodniki. W Polsce, gdzie klimat jest umiarkowany, a jesień i zima dają w kość – zupy są niczym lekarstwo na chłody i szarugę za oknem.

Serwowane są w Polsce jako przystawka do dania głównego lub jako pierwsze danie obiadowe. Niektóre są daniem samym w sobie – zupa gulaszowa z duża ilością mięsa jest bardzo treściwa. Zupy są szybkie i tanie do przygotowania, rozgrzewają i są bardzo zdrowe. Gotowane warzywa, dużo ziół i przypraw, do tego chude mięso.

Idealne rozwiązanie na chłodne popołudnia. Które zupy uwielbiane są przez Polaków? Rosół, pomidorowa, ogórkowa, żurek i wiele, wiele innych.

ocet jabłkowy śniadania w centrum warszawy www.workuta.pl