Kuchnia regionalna w modzie

Jeżdżąc po całym kraju i stalując się w rożnych regionach możemy zauważyć, że jest mnóstwo miejsc, które czerpią z zagranicznej kuchni. zdecydowany prym wiedzie kuchnia włoska, uwielbiana przez Polaków.

I nie mówimy tutaj tylko o pizzy, ale i o makaronach z owocami morza i pysznych mięsach w śródziemnomorskich marynatach. Kolejne miejsca to z pewnością kuchnia chińska, amerykańska i meksykańska.

Nie ma nic złego w proponowaniu klientom takiej kuchni. Smutne jest coś innego – zapominamy o naszej rodzimej kuchni regionalnej.

Na szczęście to się zmienia! Oglądając kuchenne poczynania jednej z najbardziej znanych polskich restauratorek, możemy być dobrej myśli. Kuchnia regionalna przestaje być nudna, a restauratorzy odkrywają na nowo jej uroki i niesamowite smaki.

Gdyby tak zjeździć Polskę wzdłuż i wszerz i wszędzie próbować samych regionalnych potraw, zjedlibyśmy tysiące przepysznych i różnych potraw. Regionalne dania wracają do łask i zaskakują mieszkańców oraz turystów.

Bo jadąc do Poznania chcemy zjeść pyry, na Śląsku roladę z kluskami, a nad morze rybę – nie makaron, pizzę czy hamburgera.

Handlowe lokale do wynajęcia Swarzędz Centrum Handlowe Agrobexu www.tubeaudio.pl