Gotowanie na parze, czyli jak?

Gotowanie na parze nie jest związane ze skomplikowaną instrukcją, ale należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Ustalając, że mamy już odpowiednie urządzenie, wystarczy umieścić składniki w urządzeniu.

Jednak należy zwrócić uwagę, że wiele składników podzielonych jest na grupy, które odpowiadają odpowiednim pojemnikom. Chociażby ryby wymagają perforowanego dna, sypkie produkty, jak kasza, ryż, makaron powinny być umieszczone w miskach.

Warto w tym momencie podkreślić, że można ustawić kilka misek z różnymi składnikami. W tym celu robi się wieżę, której podstawą jest mniejsza miska.

Poza tym ustawienie pojemników, powinno umożliwić wyciąganie w pierwszej kolejności produktów o krótszym czasie gotowania. Każde ułożenie składników powinno uwzględniać także ich wielkość, jeżeli nie są równe to, mniejsze powinny zostać ustawione wyżej.

Zatem najogólniej mówiąc, w dolnej części urządzenia znajdują się ryby oraz mięso, a wyżej warzywa, owoce, sypkie produkty. Praktycznie to wszystko, co powinniśmy wiedzieć o gotowaniu na parze.

ekstrakt zielonej herbaty pizzeria bełchatów