Amerykańskie wypieki to nie tylko muffiny

Moda na amerykańskie muffiny i cup cakes jest bardzo rozpowszechniona w Polsce, ale robi się u nas także inne ciastka, które nie raz widzieliśmy w amerykańskich filmach i serialach. Przede wszystkim coraz częściej wypieka się amerykańskie placki.

To często kruche ciasto z nadzieniem z owocami. Bardzo popularny jest placek z jabłkami, znany z filmu o tym tytule, który choć był dość obsceniczny to pokazywał szarlotkę bardzo dokładnie.

Często na takim cieście mamy na wierzchu dokładnie ułożoną kratkę z kruchego ciasta. Bardzo popularny jest także wariant jagodowy czy wiśniowy.

Przypominamy sobie słynnego Agenta Coopera z „Miasteczka Twin Peaks”, który zajadał się tego typu ciastem do kawy, którą uwielbiał. Z Ameryki przyszło do nas także ciasto dyniowe, które tam jest bardzo popularne zwłaszcza jesienią.

To bardzo podobny do jabłkowego, wiśniowego i jagodowego placek, ale jego wnętrze wypełnione jest musem dyniowym. To niezwykle pyszne ciasto o specyficznym i oryginalnym smaku, które warto choć raz spróbować.

https://www.dagrasso.pl/chorzow serwetki papierowe