Wakacje z widokiem na urwiska i wodospady

W Europie można znaleźć wiele wspaniałych miejsc, które sprawią, że wakacje będą niezapomniane. Jednym z takich zakątków jest portugalska wyspa Madera, która turystom funduje iście rajskie warunki do wypoczywania.

Dech w piersiach zapierają różnobarwne gatunki kwiatów, bujne pnącza oraz urwiska i wodospady, które tworzą tak niepowtarzalny klimat na wyspie. Poza tym atrakcji tutaj nie brakuje.

Oprócz wypoczynku na piaszczystych lub żwirowych plażach można udać się w głąb wyspy i zwiedzić tutejsze winnice oraz posmakować lokalnie produkowanego wina. Co roku, pod koniec lata, odbywają się tutaj festiwale wina.

Miłośnicy uprawiania sportów mogą oglądać dno oceanu podczas nurkowania, wspinać się po klifach bądź udać się na wycieczkę rowerową. Warto również spróbować tropikalnych owoców i warzyw oraz skosztować dań lokalnej kuchni.

Niewątpliwie dużym plusem wyspy jest możliwość urlopowania całym rokiem ze względu na stałą temperaturę. Wiele osób decyduje się na wakacje na Maderze w okresie świąteczno-sylwestrowym.

Powitanie nowego roku oraz karnawał upływają tutaj pod znakiem kolorowych parad i pokazów fajerwerków.

nowe apartamenty wrocław centrum czarter jachtów na mazurach