Przezroczysty dom w Japonii

Jednym z dziwniejszych, a zarazem ciekawszych domów, jest przezroczysty dom znajdujący się w Tokyo w Japonii. Został on zaprojektowany przez Sou Fijimoto Architects.

Dom położony jest w zwyczajnej dzielnicy, w otoczeniu standardowych, japońskich domów. Wygląda pośród nich zjawiskowo.

Jak tłumaczą projektanci, inspiracją dla jego powstania było życie przodków – bez ścian, pośród drzew. Przezroczysty dom posiada 85 metrów kwadratowych powierzchni i jest prawie w całości wykonany z przezroczystych materiałów, takich jak szkło.

Sama konstrukcja obiektu – biała rama zbudowana ze stali, przypomina drzewo wraz z gałęziami. Pomieszczenia w domu położone są na różnych, niezależnych od siebie poziomach.

Wchodzenie na nie przypomina wdrapywanie się na drzewo. Zaletą takiego obiektu jest z pewnością niesamowicie duża ilość dostarczanego światła dziennego oraz możliwość oglądania wszystkiego co dzieje się wokół domu.

Największą wadą, a zarazem największym wyzwaniem jest całkowity brak prywatności – każdy przechodzień może podglądać co robimy w swoim domu. Jest to ciekawy projekt dla ludzi odważnych i nie mających nic do ukrycia.

https://jandach.pl/pl/deweloper-sroda-wlkp www.dekarbud.pl www.rafaljacniak.pl