Okna w minimalistycznych wnętrzach

W nowoczesnych, minimalistycznych salonach ważną rolę odgrywają okna. To one zapewniają wnętrzom światło słoneczne, a zdarza się także, że są elementem najbardziej przyciągającym uwagę w całym pomieszczeniu.

Oto kilka wskazówek odnośnie aranżacji okien w minimalistycznym mieszkaniu. W sklepach z dekoracjami okiennymi mamy szeroki wybór tkanin.

Jednakże, od razu trzeba wiedzieć, że firany nie wpisują się w styl minimalistyczny. Zamiast nich warto zdecydować się na lniane lub bawełniane zasłony w jasnych kolorach, aby dodać wnętrzom przestrzeni.

Trzeba kierować się zasadą „im mniej, tym lepiej”, dlatego powinny być jednolite, bez żadnych wzorów i deseni. W nowoczesnych wnętrzach, w których panuje minimalizm świetnie sprawdzą się także rolety rzymskie.

W zależności od tego czy wybierzemy grubą bądź cienką tkaninę możemy zasłonić pokój przed promieniami słonecznymi oraz uniknąć niechcianego wzroku sąsiadów i przechodniów. Żaluzje poziome to także świetna alternatywa dla tradycyjnych zasłon i firan.

Jeśli już musimy zdecydować się na rolety, warto sięgać po te w kolorze białym, aby pasowały do reszty pomieszczenia.

krzesła weselne wanny owalne ceny