Kolorystyka w stylu minimalistycznym

Kolorystyka ma duże znaczenie dla uzyskania efektu minimalistycznego wnętrza. Tutaj nadal należy pamiętać o zasadzie „im mniej, tym lepiej”.

Właśnie dlatego przy urządzaniu minimalistycznych wnętrz zazwyczaj kolorami bazowymi są biel i szarość. Do nich można dołączyć trzecią barwę, która będzie stanowić kontrast.

Może to być czerń, granat, czy brąz. Taka oszczędność palety barw spowoduje, że mieszkanie będzie wyglądało elegancko i estetycznie.

Ponadto trzeba pamiętać, aby zrezygnować z wzorów i deseni, czy to na ścianie, czy na dodatkach. Biała lub szara ściana sprawi, że wnętrze będzie wyglądało jaśniej oraz będzie się wydawać bardziej przestronne.

Ponadto uzyskamy wrażenie czystości oraz świeżości, a inne designerskie elementy znajdujące się w pomieszczeniu zostaną odpowiednio wyeksponowane. Na przykład do białych lub szarych ścian świetnie będą się komponować drewniane meble.

Może się wydawać, że takie wnętrze będzie surowe i mało przytulne, dlatego należy pamiętać o odpowiednim oświetleniu oraz elementach dekoracyjnych z lnu lub bawełny, które ocieplą przestrzeń.

Sklep meblowy https://tanieobrusy.pl/164-konfekcja-lazienkowa